Üye Girişi Yeni Üye Kaydı

Yenikapı'da Giresun Coşkusu Yaşandı

Admin 10 Ocak 2020 Faaliyetlerimiz 341 -A+
Yenikapı\'da Giresun Coşkusu Yaşandı
Yenikapı'da Giresun Coşkusu Yaşandı

10. Giresun Tanıtım Günleri 20-23 Ekim Tarihlerinde Yenikapı’da yapıldı. 7’den 77’ye Herkes,10. Giresun Tanıtım Günleri’nde Buluştu. Konserler, Paneller, Konferanslar, Yöresel Tatlar, Halkoyunları, Kurumsal ve Yerel Standlar,  Birbirinden Güzel Etkinlikler ile dopdolu 4 gün yaşandı.

 

Dereli Belediyemizin açtığı stant ilk günden itibaren ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Dereli Tepeküknarlı Köyü Derneği ve Dereli’li Dernekler olarak ilçe standımızda ziyaretçiler ile buluşup hasbihal etme fırsatı bulduk.

Sayın Valimiz Hasan Karahan, 10.Giresun Tanıtım Günlerinin kapanışını, Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’nin de katılımıyla 23 Ekim 2016 Pazar akşamı yaptı.

 

İstanbul’da Yenikapı miting alanında “Şimdi Giresun Zamanı” sloganıyla Valiliğimiz himayesinde, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) organizasyonunda 20 Ekim Perşembe akşamı başlayan Giresun Günleri etkinliği renkli görüntülere sahne olurken, başta Giresunlular olmak üzere siyasetten, bürokrasiye pek çok simayı ağırladı.

Etkinlik Hakkındaki görüşleri aşağıda okuyabilirsiniz.

Dereli Belediye Başkanı K. Zeki ŞENLİKOĞLU: “Dernek Başkanlarımıza katılım ve emeklerinden dolayı tebrik ediyorum.”

Yavuz Kemal Belediye Başkanı Abdullah ÖNAL: “Dernek başkan ve yöneticilerimize, hemşehrilerimize Giresun Tanıtım Günleri’nde gösterdikleri ilgi ve alakanıza çok teşekkür eder, güzel günlerde buluşmak dileğiyle Allah'a emanet olunuz.”

Tepeküknarlı Köyü Derneği Başkanı Erdoğan UZUN: “Zeki Başkanıma, Abdullah Başkanıma ve ekiplerine siz değerli dernek başkanlarıma bizleri onure eden vekil ve belediye başkanlarına  ayrı ayrı saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Dereli’nin gücünü, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu en iyi şekilde ifade ettiğimizi umuyorum.”

Tepeküknarlı Köyü Derneği Bşk. Yard. Burhan DİNÇ: “Geçen Pazar Taksimde ilk adımı atılan İstanbul 10. Giresun Günleri’nin sonuna geldik. Öncelikle emeği geçen herkese ayrı ayrı ben de çok teşekkür ederim. Biz İstanbul’da çalışanlar ve buralarda birlik olmaya uğraşan insanlar için birlikte olmak adına güzel etkinlik oldu. Dereli İlçesi ile olarak birlikte olma adına zaten buradaki dernekler olarak bir adım atmıştık. Yenikapı’da bu adımı az da olsa ileriye taşıdığımızı düşünüyorum. Tabiki bazı eksikliklerimizin de hepimiz farkındayız. Bunları zaman ilerledikçe kapatmaya gayret edeceğiz. Taksim’e, Esenyurt’a ve Yenikapı’ya gelen tüm Hemşerilerimize, Dernek Üyelerimize ve Başkanlarımıza, Muhtarlarımıza, Belediye Başkanlarına ve Ekiplerine, Millet Vekillerimize, Organizatörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yıl için de daha fazla bir arada olma fırsatını hep birlikte ortaya çıkartırız.”

 

Bahçeli Dernek Başkanı Emin (Metin) BEKAR: “Evet değerli dostlar bu yılki Giresun Tanıtım Günlerini elimizden geldiği kadar vakıf olmaya çalıştık. İnşallah seneye daha organize olarak daha iyisini yaparız, emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Yorumlar