Üye Girişi Yeni Üye Kaydı

Başkan Mesaj

Bildiğiniz gibi 1997 yılında bir avuç insanın zorluklarla faaliyetlerine başlattığı, merkezi Hasköy / Beyoğlu'nda ve şube olarak da İçmerler / Tuzla'da olan Giresun ili Dereli ilçemizin nadide köylerinden Giresun Dereli Tepeküknarlı Köyü Kültür Yard. ve Dyn. Derneği’dir. Ama Köy Derneği olmasına karşılık, kurumsal yapısı ve üye sayısı ile birçok ilçe hatta il derneğinden daha güçlü bir yapıya sahiptir. Dernekçilik gerçekten de meşakkatli bir iştir, kuruluşundaki zorlukların farkında olduğumuz için yarınlarda yaşatmak da büyük özveri istemektedir. Bu sebeple derneğin faaliyetlerinin aksamadan bugünlere ulaşmasına katkı sağlayan tüm geçmiş yönetim kurulu başkanlarına, yönetim ve denetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyor ahrete intikal edenleri de rahmetle anıyorum.

 

Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurulmasını akrabalık bağlarının yanında, hemşerilik bağlarının güçlenmesini sağlar.

 

Bizler birbirimizden kopamayız, birbirimizi unutamayız. Acı günümüzde de mutlu günümüzde de hep bir arada olduk ve böylede olmaya devam edeceğiz. Bu şekilde düzenlenecek olan tüm sosyal faaliyetlerimizin amacı da budur.

Köyümün değerli insanları,

Sizleri derneğimize sahip çıkmaya birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeye davet ediyoruz.

 

Yeni  Yönetim Kadromuz  Genç,  Dinamik, Hedeflerinde Kararlı,  Çözüm Odaklı, Aydınlık  ve Hizmet Aşkıyla çalışmalarından dolayı  Değerli  Köylülerimize Şükranlarımızı Sunar Saygılar Dilerim.